Що ми таке?

2011Десятирічний ювілей, що його нещодавно відсвяткував гурт ХОЛОDНЕ СОНЦЕ (або SOLARICE у західному варіанті), доводить, що український рок аж ніяк не dead, а тим більше мелодійна його складова, неодмінний атрибут переважної більшості пісень тернопільсько-київської команди. Не так вже й багато самостворених груп (а тим паче комерційних продюсерських проектів) можуть дожити до другого десятку, і при цьому не лише не згаснути й не виписатися, а навпаки, дедалі більше фонтанувати новими оригінальними ідеями, ламаючи усталені кліше шоу-бізу. Ядром і головною рушійною силою “холодного світила” є Василь Гоцко, корінний тернополянин. Саме його ідея створити власний гурт матеріалізувалася навесні дві тисячі першого після публікації оголошення у газеті.

 

Холодне_Сонце_2002На початку склад колективу змінювався й оновлювався ледь не частіше за пори року, що сприяло еволюції власного звучання “Сонця”. Результатом експериментів, наполегливої праці та кооперації з Українським Готичним Порталом став перший альбом «Промені Сліз» (Atlantic Records), що побачив світ 2004 року. Щирі тексти, приємний мелодизм та помірна металева важкість з легким готичним післясмаком сподобалися слухачам, і не тільки українським—саунд гурту знайшов своїх прихильників і за кордоном. Це довела перемога у конкурсі реміксів австрійського проекту L’Ame Immortelle, коли ремікс хлопців на пісню «Calling» увійшов до синглу «Fallen Angel», що був випущений лейблом BMG у Європі.

 

2004Із формуванням звучання склад ХОЛОDНОГО СОНЦЯ також поступово набував сталості. Постійним гитаристом став Денис Коваленко, Василь Завислюк чаклував над синтезаторами і програмуванням, згодом на місце бас-гитариста прийшов Артемій Яковлєв, а останнім до музикантів долучився Роман Літинський, ставши почесним ударником рокового виробництва. Набирали обертів сценічні виступи та участь у телевізійних проектах, як от «Свіжа кров» на музичному каналі «М1». З початком другої п’ятирічки нового castle_party_2005тисячоліття хлопці заходилися бомбити фестивалі “темної” сцени—«GothLand» у Москві, «DarkWay» у Мінську, вітчизняний «Діти ночі-2», польський «Castle Party» та інші. Незабутнім як для глядачів, так і для команди лишився виступ на «Wave Gotik Treffen» у 2007 році. Гурту випало грати на одній сцені з такими роковими монстрами, як Entwine, Crematory та Amorphis. На цьому епічному заході професійні стосунки між виконавцями переросли у дружні, а всеєвропейськовідомий фінський гурт Entwine навіть був пригощений українською горілкою.

 

2011_2Концертна діяльність стає головним напрямком на кілька наступних років, хоча інколи музиканти беруть паузи для цікавих студійних проектів. Одним з таких у 2006 році став контракт з Олегом Скрипкою про видання танцювального реміксу на пісню «Зникле у сні» у збірці «Українська сучасна лірична пісня», що входить до Скрипкової серії «Шедеври української музики». Далі був кавер на головну тему з фільму «Трансформери», який так припав до душі американському акторові Деніелу Росу, що згодом це вилилося у кількарічну співпрацю із ним та режисером Джастіном Тімпейном у вигляді написання саундтреків до серії жахалок «Ninjas vs …».

 

 

Кінець 2008 року відзначився ефектною музичною презентацією TTP_Presentacia-2008детективного романа-giallo «Кривава осінь у місті Лева» Олександра та Наталки Шевченків за участю “ХОЛОDНОГО СОНЦЯ”, а також виходом довгоочікуваного другого студійного альбому музикантів — «Театру Темних Пелюсток» (MOON Records). Його презентація не менш ефектно відбулася у київському театрі «Сузір’я». Звук гурту на цьому диску виходить на новий рівень якості. Усі п’ятнадцять композицій сприймаються як одне ціле, як за рівнем запису, так і за текстовим наповненням. Прекрасну студійну роботу довершує стильне оформлення альбому, що вийшов у вигляді мультимедійного диску.

 

2011_KoronatsiyaСпівпраця гурту із подружжям Шевченків продовжилася створенням письменниками лялькового виднограю на пісню «В останні Хвилини». Далі гурт «склеює» з декількох тисяч фотографій кліп «Твоє Ім’я» та знімає ще кілька різножанрових відео для «Ніколи мить не тягнеться так довго», саундтреків «Ninjas vs Zombies»«Ninjas vs Vampires» та «Ninjas  vs Monsters».

 

Tvoye_Imya_present_2010

У 2013 році склад колективу підлягає певним змінам. За стійку клавішних стає Євген Мельниченко, а ритм за ударними тепер задає львів’янин Тарас Дем’ян. Вже у такому складі гурт виступає на літніх фестивалях і продовжує творчу діяльність.

 

Розвиток гурту триває. Досвід вокальних дуетів з другого альбому було успішно продовжено зі співачкою Іларією (ILLARIA) із піснею «Слухай мою тишу».

 

Myt_ZyomkyУ подальших планах — презентувати ще декілька кліпів, випустити третій альбом та продовжити роботу в кіно…

 

“ХОЛОDНЕ СОНЦЕ” вдало уникло нав’язливих спроб навісити на них ярлик “українських HIM” й тим самим загнати у якісь вузькі рамки. За їхнім власним визначенням, вони є мелодійними Zahid_2010рокерами у найширшому розумінні цього поняття.

Незалежність від чітких жанрових рамок дозволяє їм імпровізувати у широкому діапазоні — від драйвових, майже трешових композицій-бойовиків до ніжних балад, і ланками, що поєднують такі різні твори, вберігаючи від надмірної еклектичності, є елегійна мелодійність та щирий позитив композицій.

HS_10_rockiv

Навіть так звані “темні” твори ХОЛОDНОГО СОНЦЯ насправді просякнуті світлом.   Хочеться провести аналогії з відомим американським художником Томасом Кінкейдом, що називав себе Художником Світла, і назвати ХОЛОDНЕ СОНЦЕ “гуртом, який грає Світло”. Можливо, в цьому і є їхній секрет.

Залишити відповідь

  • Hosting by весільний відеооператор Львів.